Monika Kuzmina

5) Rhonda Byrne “Kangelane”

2021 | Lugemine on lahe

Raamat ”Kangelased” on pühendatud kõigile kangelastele ja julgustab lugejat elama oma unistuste elu. Autor rõhutab, et me kõik oleme sündinud tegema midagi niisugust, mida keegi teine seitsmest miljonist inimestest pole tegema loodud.

Inimesed, kellest raamatus kirjutatakse, on oma kangelase teekonnaga juba lõpule jõudnud ja aitavad nüüd järgmistel inimestel alustada oma kangelase teekonda …

Mõtteid raamatust:

  • Maailmas on võrdselt võimalusi suureks rõõmuks, suureks armastuseks, suurteks väljakutseteks ja suureks kannatuseks – see on maailm, kuhu sa tahtsid tulla. Sina oled see, kes tahtis siia tulla ja kogeda eluseiklust selles kaunis, ent katsumusterohkes kohas.
  • Mis tahes keskkonda sa oled sündinud, milline tahes su pereelu ja haridus on, sa tulid siia, et oma unistusi teoks teha, ja see pole oluline, kus sa praegu oled, sul on olemas varustus oma unistuste elluviimiseks! Mida raskemad olukorrad meil elus on ja mida rohkem on meie ees takistusi, seda rohkem mõjuvad need meile katalüsaatorina ja sunnivad meid oma unistust üles leidma.
  • Mitte välised tingimused ei otsusta seda, kas meie unistused täituvad. Mitte see, kui palju raha sul on, kui hea haridus sul on, keda sa tunned või isegi kui palju kogemusi sul on. Asi on oma võimete avastamises ja teadmises, kuidas neid kasutada igast viimasest kui takistusest ülesaamiseks. Seda on teinud iga edukas inimene, ja ka sina suudad seda teha.
  • Kui leiad endas põletava soovi olla keegi või teha midagi, siis oled leidnud võimsa väe, mis võib lahendada pealtnäha võimatud olukorrad ja ületada kõik takistused. Kui täidad oma unistused, siis avaldub sinus peituv suursugusus. See ei tähenda seda, et oled sündinud, hõbelusikas suus. Oma unistuste järgmine ja kangelase leidmine endas on suursugune.
  • Oma kutsumuse tunned ära selle järgi, mis liigutab sind elus kõige rohkem. See on see, mis sind enda poole tõmbab, mille suhtes tunned kirge ja mis täidab su rõõmuga. Su süda laulab, kui sellega tegeled.
  • Kui keeldud elu kutsest järgida oma unistusi, siis on sul risk elada rahulolematud ja õnnetut elu. Pole tähtis, mida sa teed, ja pole tähtis, milliseid materiaalseid asju sa saad; aga kui sa ei tee seda, mis paneb su südame laulma, siis tunned pidevalt suurt rahulolematust ja kahetsed elu lõpuaastatel, et midagi ette ei võtnud. Ära lase sellest saada sinu lugu. Pole oluline, kui vana sa praegu oled, su lugu peaks olema parem! Ära tee nii, et pead oma elu lõpus kahetsema kõike seda, mida sa ei teinud. Su elu on hindamatu.
  • Mitte ükski olukord elus pole 100 protsenti negatiivne. Igas negatiivses olukorras peitub ka selle vastand, ja midagi head on igas olukorras, mis näib halb. Elus pole tähtis mitte see negatiivne, mis sinuga juhtub, vaid see, mida sa peale hakkad nende kuldsete võimalustega, mis selles peidus on!
  • Tõeline turvalisus tähendab teadmist, et turvalisust pole olemas, sest seda teades elad sa täiel rinnal iga päev.

Monika Kuzmina

Tere, olen Monika!

Hindan ausaid, töökaid ja usaldusväärseid ning heade eesmärkidega inimesi. Teen iga päev midagi, et saada paremaks inimeseks, teen seda teadlikult.