Monika Kuzmina

3) Bo Yin Ra “Kuningliku kunsti raamat”

2021 | Lugemine on lahe

Bô Yin Râ vaatleb “Kuningliku kunsti raamatut” püha hiiena, mille sisu avaneb ainult nendele otsijatele, kellel on selleks vaimne õigus. Autor soovitab algul anduda rahumeeli raamatu hingelistele võngetele ja mitte kiirustada sümboolika mõistmisega, sest õigustatud otsijale kergitab see endalt õigel ajal ise saladuskatte.

Mõtteid raamatust:

  • Igavest Sõna kuuled ainult hääletus vaikuses! Ära taotle midagi peale sisima, soovideta usaldava hingevaikuse seisundi!
  • Et jõuda Valgusesse, pead õppima uskuma! Uskuda tähendab – arendada jõudu, äratamaks temast veelgi kõrgemat. Kuigi usuga laetud sõnadki saavad arendada jõudu, et tule sul uskuda mitte ainult sõnades. Usk on tahe! Sinu usu põhjal läheb sul nii, nagu oled tahtnud! Nagu sinu usk, nii on sinu jõud! Ainult sinu enda jõud vabastab sinu jaoks kõrgemad abistavad jõud.
  • Et kanda merelaevu, peab jõgi olema jõudnud mere lähedusse. – Nõnda peab otsijagi olema ettevalmistatud selle vastuvõtuks, mida on talle anda.
  • Kui tahad jõuda Valgusesse, õpi palvetama! Kui palvetad, palu eelkõige – tiibu! – Vaata, on tiibu, mis kannavad kotkatiibadest kõrgemale … On tiibu, mis kannavad sind kõikidest tähtedest kõrgemale. Kui tahad palvetada, palu selliseid tiibu!
  • See, kes tahab vabastada end maisest tahtest, ärgu arvaku, et ta peaks nüüd lahti ütlema ka maailmast. Maailma-põlgamine on rumalus! Maailma-põlgamine on narkootikum nõrkadele hingedele. Eriti nõmedad on kõik need, kes põlgavad oma mina, sest ei tea, mida halvustavad. Kõik peale mina on ajutiselt omaks võetud. Mina on ainukordne, ainulaadne ja hävitamatu. Mina on seletamatu, sest ta on absoluutne ühtsus.
  • Ära otsi välisest seda, mis elab sinu sees. Seda, mida otsid, ei saa iial leida välises! Kui sa ei ole enda seesmuse sisimas otsinud ja leidnud mina, siis ei tunne sa teda! Mina leiad iseendas vaid siis, kui jääd vaimselt kaineks ega lase oma teadvust eksitada silmapettel, mida loob rikkalikult sinu ja su kaasinimeste fantaasia.
  • Mida enam tegutsed argiilmas, mida intensiivsemalt oskad soodustada oma kutsetööd, seda varem lähened iseenda sees vaimsele atmosfäärile, mis on me elunõue ja ainus keskkond, kus valitseb see häirimatu vaikus, mis tuleb sul saavutada.
  • Keset välisilma lärmi taotle päevast-päeva ja tund-tunnilt sisemise vaikuse ülevat seisundit! Täida end usu ja usaldusega ning ära karda midagi! Nõnda lähened Vaimus sellele, kes saab sind vaimselt juhatada, – nõnda tunnetad Vaimus kõrget osadust, millest jõuab sinu juurde sinu juht, – nii tuled viimaks iseenda juurde oma elavas Jumalas.

Monika Kuzmina

Tere, olen Monika!

Hindan ausaid, töökaid ja usaldusväärseid ning heade eesmärkidega inimesi. Teen iga päev midagi, et saada paremaks inimeseks, teen seda teadlikult.